Reklam
Reklam
Mahmut ABİŞ

Mahmut ABİŞ


"O Gün Bu Gün!"

01 Mart 2017 - 10:25

Dostluklar aidiyet duygusu millet olma ruhu hemşehricilik,renklerimiz olan etnitiselerimiz kısacası biz...

600 Yıllık bir imparatorluğun devamında elimizde kalan 783.562 km²  toprağımız ve 80 Milyon vatandaşımızla stratejik öneme sahip boğazlarımız ve yeraltı kaynaklarımızla 600 yıllık imparatorluğu yıkanların hep hedefinde olmuşuzdur..

Çeşitli dönemlerde çeşitli argumanları kullanan bu haçlı zihniyetleri kimi zaman inancımızı  kimi zaman etnitisemizi  kimi zamanda ideolojik düşüncelerimizi kullanarak  içimize sızmayı başarmış  ve bu argumanları kullanarak bizi birbirimize düşürmek istemişlerdir.Oysa ki,Ülkemizde Türk'ün,Kürtle Alevinin Sunniyle Lazın Çerkezle hiç bir zaman bir sorunu olmamıştır.Bu farklılıklar aslında bizi birbirimize sıkı sıkıya bağlayan  renklerimizdir.Çanakkale'de bu renklerimizden nice şehitlerimiz yatmaktadır.. 

Son iki gündür Avrupa'da bir kaç devletciğin antidemokratik uygulamalarına şahit oluyoruz..Düşünün, bir  ülkenin Dış İşleri Bakanı kendi konsolosluğunu ziyaret edemiyor..Uçağına iniş izni verilmiyor..Bayan bir bakanımız sınır dışı ediliyor.Kendi vatandaşlarına ulaşamasın diye yollar trafiğe kapatılıyor,

Bu antidemokratik uygulamalar Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi NAZİ kalıntılarının ve Haçlı zihniyetinin faşist uygulamalarından başka da bir şey değildir..

Biz bu zihniyeti aslında çok iyi tanıyoruz.Ülkemizde yaşanan terör olaylarının,darbe girişimlerinin temelinde de bu devletlerin verdiği destek var..Terör yenilince ,darbe bastırılınca adeta çılgına dönen Avrupa devletleri siyasi ahlaka,insan haklarına demokrasiye yakışmayan tavırlar sergilemeye başladılar...
Ancak korkunun ecele faydası yok..
Bu millet uyandı.
Artık dünya liderlerinin önünde  el pençe bekleyenTürkiye  liderleri de yok.
Türkiye artık gündeme konu olmuyor,gündemi belirliyor.

Avrupa'nın ülkemizi yıkmak için her yolu denediği aşikar.Referandum sonucunun EVET çıkmaması için insan haklarını,düşünce özgürlüğünü,dolaşım hakkını uluslararası ilişkileri,hiçe sayan Avrupa ,referandumu neden bu kadar önemsemiş olabilir.?
Avrupa Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye'nin zararına olacağına inansa gözünü bu kadar karartabilir mi?
Elbette ki hayır..
Çıldıyorlar çünkü;onlarca yıldır suskun,kendi denetimlerinde olan, istedikleri zaman istedikleri planı devreye soktukları müslüman coğrafyası ve Türkiye'de bir şeylerin değiştiğini görüyorlar.

Medeniyet,insan hakları ve demokrasiden dem vuran avrupa bir ülkenin temsilcisi ve Bakanı olan bir bayanı saatlerce ayakta bekletip vatandaşlarıyla buluşmaması için ülkesinden sınır dışı ediyor,korumalarını gözaltına alıyor.İşte bunları yapacak kadar çıldırmışlar..


Dedim ya ,Müslüman coğrafyası artık uyandı. Müslüman coğrafyasında  eksik olan müslümanları uyandıracak dirayetli rol modellleri yoktu.Şimdi var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN müslüman coğrafyasının tek lideri  ve rol modeli..

Haçlılara ve kalıntılarına dur diyeceğimiz o günde bugün...

Müslümanlara düşende Cumhurbaşkanımızın yanında ve yolunda ümmet bilinciyle müslüman coğrafyasını  cansiperane savunmaktır...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum