Reklam
Reklam

Vali Azizoğlu İlk İlçe Ziyaretini Tekman'a Yaptı

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Dadaşlar diyarında görev başı yaptıktan sonra ilk ilçe ziyaretini 26 yıl önce kaymakam vekili olarak hizmet verdiği Tekman’a yaptı. Kaymakam Lütfullah Ün’ün makamında bir değerlendirme yapan Vali Azizoğlu, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Vali Azizoğlu İlk İlçe Ziyaretini  Tekman'a Yaptı
26 Haziran 2016 - 14:25

Geçtiğimiz pazartesi günü Erzurum’da göreve başlayan Vali Seyfettin Azizoğlu, “Bu coğrafyada huzur istemeyenle, bu coğrafyayı karıştırmak isteyenler her zaman olacak. Biz, uyanık olursak, kardeşlik bağlarımızdan taviz vermezsek bu oyunların her biri bertaraf olur” dedi.
İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik ve Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile birlikte Tekman’a giden Vali Seyfettin Azizoğlu, Kaymakamlık binası önünde Kaymakam Lütfullah Ün ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Aracından inen ve halkın arasına karışan Vali Azizoğlu özlem giderdi.
ÇOCUKLARLA ŞAKALAŞTI
26 yıl önce kaymakam vekili olarak görev yaptığı Tekman’ın sokaklarında dolaşırken çocuklarla şakalaşan Vali Azizoğlu, kendilerine sorular sordu aldığı doğru cevapları oyuncak hediyelerle ödüllendirdi.
Kaymakamlık binasına geçen Vali Seyfettin Azizoğlu, burada önemli mesajlar verdi. 1990 yılında Tekman’da kaymakam vekili olarak görev yaparken, makam şoförlüğünü üstlenen Ahmet Sarıkaya ile karşılaşan Vali Azizoğlu, sürpriz yaşadı. Şoförünün “Sayın valim, hatırlarsanız o zamanlar Dengiz Köyü’ne yalnız gitmiştiniz” anısını dillendirmesi üzerine tebessüm eden Azizoğlu, şunları söyledi.
“Tekman’ımıza sahip çıkalım. Vatandaşlarımızı daha rahat ve refah içinde yaşatmamız mümkün. Biz, kendi güvenliğimizi düşünüyorsak, devletimize sahip çıkmak zorundayız. Etrafımızdaki oyunları görüyoruz. Bu coğrafya da huzur istemeyenler, bu coğrafyayı karıştırmak istiyorlar. Ülkemizi karıştırmak isteyenlerin oyunları her zaman olacak. Biz, uyanık olursak, kardeşlik bağlarımızdan taviz vermezsek, kardeşliğimizi güçlü tutmaya devam edersek bu oyunların her biri bertaraf olur.”
Türkiye Cumhuriyeti devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesin eşit olduğunu belirten Vali Azizoğlu, “Var mı aramızda farkımız? Ayrımız, gayrımız yok hepimiz biriz, bu devletin vatandaşıyız. Bu, devletin vatandaşlarının eşit olduğu, aynı fırsatlara sahip bulunduğu anlamına gelir. Kaymakam vekili iken Tekman’da bir öğrenci yurdu yaptırdım. O yıllarda köyden okumak için ilçeye gelen çocuklarımızın kalitesiz yerlerde barındıklarını görmüş, onları soğuktan ve kötü ortamlardan kurtarmak amacıyla o yurdu yapmaya karar vermiştik. Çocuklarımız okumuşlar. O günlerde yattığı ranzaya ‘Sen, büyük adam olacaksın’ notunu düştüğüm çocukların bu gün çok güzel yerlerde olduğunu öğrenmiş olmak beni mutlu etti” diye konuştu.
İlçe de yaptığı incelemelerden sonra, Kırıkhan ve Hacı Ömer Jandarma karakollarına giden ve buralarda Mehmetçik ile görüşen Vali Seyfettin Azizoğlu, iftarı da onlarla birlikte yaptı. Daha sonra buradan ayrıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum