Reklam
Reklam

Vali Azizoğlu, Erzurum-Tekman Karayolu çalışmalarını yerinde inceledi

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, yapımı devam etmekte olan Erzurum-Tekman karayolunda incelemede bulunarak yetkilerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Vali Azizoğlu, Erzurum-Tekman Karayolu çalışmalarını yerinde inceledi
29 Ağustos 2016 - 16:24

Erzurum-Tekman arasında yapımına devam edilen karayolunda incelemede bulunan Vali Azizoğlu, projenin tamamlanmasıyla birlikte 149 kilometre olan Erzurum-Tekman arasının 88 kilometre kısalarak 66 kilometreye düşeceğini ve yaklaşık 1 saatlik bu kısalmanın daha rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edilmesine olanak sağlayacağını belirtti.
Erzurum-Tekman yol çalışmalarıyla ilgili yapılan incelemenin ardından Taşkesen şantiyesini ziyaret ederek buradaki işçilerle birlikte öğle yemeğini yiyen Vali Azizoğlu, daha sonra buradan ayrılarak Palandöken dağında bulunan Büyük ve Küçük Palandöken tabyalarını gezdi.
Vali Azizoğlu, “ Tabyalar Erzurum halkının vatan sevdasıyla yazmış olduğu destanın canlı şahitleridir”
Tarihte 93 harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus Savaşları sırasında şehrin savunulması için yaptırılan tabyalardan Büyük ve Küçük Palandöken tabyalarında yaptığı incelemenin ardından konuşan Vali Azizoğlu, “ Tabyalar, Erzurum halkının vatan sevdasıyla yazmış olduğu destanın canlı şahitleridir. Halkın o günkü cesaret ve kahramanlığını tabyaların her taşında halen daha görmekteyiz” diye konuştu.
Vali Azizoğlu sözlerini şu ifadelerle tamamladı “Bizlerin üzerine düşen vazife, zamana meydan okuyan bu şahitlerin ayakta durmaya devam etmelerini sağlamak ve gelecek nesillere ecdatlarının bize bıraktığı bu mirası bırakmaktır” dedi.
Yapılan gezi ve incelemelerde Vali Azizoğlu’na, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik eşlik etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum