Reklam
Reklam

Tepkiler Mehmet SEKMEN'e Geri Adım Attırdı

Erzurum'da düzenlenecek olan Doğu Anadolu Erzurum 6. Kitap Fuarı 'ında Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırmızı Kedi Yayınevi yazarlarının kitaplarının fuarda olmasının yasaklanması iddiası üzerine Kedi Yayınevi yazarları sırasıyla tepki göstermişti.

Tepkiler Mehmet SEKMEN'e Geri Adım Attırdı
18 Mayıs 2024 - 20:37
Tepkiler sonuç vermiş olacak ki ,Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN bir açıklama yaparak Erzurum 6.Kitap Fuarının tüm yayınevi ve yazarlara açık olduğunu belirtti.

İşte Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in açıklaması;

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Doğu Anadolu Erzurum 6. Kitap
Fuarı’mızın kapıları tüm yayınevi ve yazarlara açıktır” dedi. Başkan Sekmen, Türkiye’nin en
önemli organizasyonunda yayınevi ve yazarlara yönelik herhangi kısıtlamanın asla söz konusu olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti: “Doğu Anadolu Erzurum 6. Kitap Fuarı’mızı 130 yayın evi ve 50’yi aşkın yazarımızın katılımıyla icra edeceğiz. Fuarımızda yayınevi ve yazarlara yönelik herhangi bir kısıtlama veya yasaklama gibi asla böyle bir durum söz konusu değildir.
Fuarımızın kapıları tüm yayınevi ve yazarlara açıktır. Kitap fuarımız süresince her gün söyleşi,panel, kültürel etkinlikler, imza günleri, sinema kuşağı, âşıklık geleneği, türkülü hikâyeler gibi etkinlikler de düzenleyeceğiz. Ülke genelindeki üniversitelerden bilim insanları da fuarımıza katılım sağlayacaktır. Fuarımıza katılacak yayın evlerimizle okurlarımızı yaklaşık 165 bin kitap çeşidi ile buluşturacağız. Türkiye’mizdeki tüm yayınevi ve yazarlarımızı ülkemizin en görkemli kitap fuarına katılmaya davet ediyorum.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum