Reklam
Reklam

Mahmut ABİŞ Ak Parti'den Aday Adayı Oldu

A-Medya (Abiş Medya Tanıtım İlan Reklam Hizmetleri) bünyesinde bulunan haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve köşe yazarlığı yapan,aynı zamanda Hınıs Filizspor Kulübü Başkanı olan Mahmut ABİŞ Ak Parti Hınıs Belediye Başkanlığına aday adayı oldu..

Mahmut ABİŞ Ak Parti'den Aday Adayı Oldu
25 Kasım 2023 - 09:49
Mahmut ABİŞ sırasıyla Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş, bünyesinde memur ve yönetici,Hınıs Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nde yöneticilik yaptı.Son olarak Tarım Orman İlçe Müdürlüğü'nde Memur olarak görevli bulunan Mahmut ABİŞ  bu kurumdan emekli oldu.

 

Hınıs’ın sevilen simaalarından olan Mahmut ABİŞ,Hınıs’ta sosyal projelerdeki  etkinliğiyle tanınıyor.Kendisi kamudan emekli olan Mahmut ABİŞ’in ailesi Hınıs’ta  ticaret ile uğraşıyor..

 

MAHMUT ABİŞ KİMDİR?

 

Mahmut ABiŞ 1974 Erzurum/Hınıs doğumludur.

 

İlköğretimini  Atatürk İlk Öğretim Okulu ,lise eğitimini Hınıs Lisesi'nde tatamamlamıştır.

 

Atatürk Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümü ve  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.Ailesi Hınıs'ta Market,iletişim,Züccaciye,Oto Galeri ve Gazetecilik alanlarında faaliyet göstermektedir.

 

Mahmut ABİŞ sırasıyla;Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'de  Memur ve Yönetici (İşletme Müdürü)

 

Hınıs Gençlik Hizmetleri  ve Spor İlçe Müdürlüğünde Yönetici (İlçe Müdürü)

 

 Hınıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Memur  (Emekli) olmak üzere 25 Yıl Hınıs'ta kamu görevlerinde yönetici ve memur olarak görev yapmıştır.Aynı zamanda Hınıs'ın ilk futbol kulüplerinden olan ve 45 Yıllık mazisi bulunan   Hınıs Filiz Spor Kulübü Yönetim Kurulu  Başkanlığı görevinde bulunmaktadır.

 

 www.ilke25.com      www.hinisgazetesi.com   Haber  Sitelerinde  Genel  Yayın  Yönetmenliği ve Köşe Yazarlığı'da yapan Mahmut ABİŞ  31 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde ak parti Hınıs Belediye Başkanlığı Aday Adayı olmuştur.Gerek ilçede 25 Yıl Kamu görevi yapması,gerek Sivil Toplum Kuruluşlarındaki çabaları ve gazetecilik mesleğinden dolayı ilçede tanınan ve sevilen bir kişi olan Mahmut ABİŞ evli olup üç çocuk babasıdır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum