Reklam
Reklam

İlke25 İddia Etmişti! Akp'li Külünk Onayladı!

31 Mart 2024 Tarihinde yapılan yerel seçimler öncesinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezinin bilgisi haricinde manipülasyon içerikli bir takım anketlerin yapıldığını Türkiye gündemine ilk taşıyan haber sitesi ilke25.com haber sitemiz olmuştu.

29 Nisan 2024 - 19:41
31 Mart 2024 Yerel Seçimler öncesinde haber sitesi Genel Yayın Yönetmenimiz Mahmut ABİŞ tarafından hazırlanan ve İLKE25.COM Heber sitemizde Erzurum'da Büyük Anket Oyunu!! Başlığı ile yayınlan haberimizde ;

Erzurum'da özel bir anket firması olduğu tespit edilen bir anket şirketi tarafından yapılan ankette aday adaylarının isimlerini kapsamayan manipüle bir anket çalışması yapılıyor?

Yapılan ankette Erzurum merkez ve ilçelerinde aday adaylık başvurusu dahi yapmayan birçok isim sorulurken aday adayları arasında toplumda karşılığı olan ve mevcut Belediye Başkanı olmasına rağmen  birçok kişinin isminin ise ankete dahil edilmediği görülüyor.İlgili firma tarafından  seçmeni arayan şahıslara "neden bu aday adayının ismi yok sorusuna" bize böyle bir isim  verilmedi cevabını verdikleri görülüyor.

Böyle bir manüpilasyon yapanların geçmişte Milletvekilliği seçiminde de bazı naylon firmalara bu tür anket yaptırıp genel merkeze verdikleri hiç karşılığı olmayan kişileri milletvekili listelerine taşıma çabası olduğu ,şimdide aynı oyunun oynandığı yaygın fikir olarak Erzurum'da dile getiriliyor.

Yapılan bu anket Ak Parti Genel Merkezi'nin bilgisi haricinde  yapılıyor ise  Erzurum'da kim yada kimler  hangi amaçla böyle bir girişimde bulunuyor  olabilir?  Bu cesareti kim yada kimlerden alıyorlar?

Bu şahıs veya şahısların amacları Erzurum'da kendilerine yakın olan kişiler lehine  algı oluşturmak çabası mıdır?

Ak Parti gibi tecrübeli bir siyasi parti böyle bir manüpilasyona nasıl müsade eder?

Bu manüpilasyonu yapan kişi yada kişiler, Ak Parti'den aday adayı olan onlarca isim ve bu şahısların sevenlerinin bu duruma seçimde nasıl bir tepki verebileceklerini hesaplamışlar mıdır?

Erzurum'da Ak Parti'ye tuzak mı kuruluyor?

Aynı manüpilasyonun Erzurum'da yapıldığını bu haberimiz ile gündeme taşımıştık.

Ak Parti'nin önemli bir ismi olan MKYK üyesi Metin KÜLÜNK geldiğimiz noktada haber sitemizin haberini doğruladı.

KÜLÜNK Fatih ALTAYLI'ya yaptığı açıklamada ;'Belediye başkan adaylarını Ankara'dakilere bas bas bağırdım. Sahte anket götürmeyin Cumhurbaşkanımıza kendi adamlarını adayları yapabilmek için sahte anketler yaptırdılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın önüne sahte anketler götürdüler. Efendim bu öyle değil böyle. Ben biliyorum bazı illeri.'dedi.

Şimdi biz haber sitesi olarak soruyoruz.

Haber sitemizin gördüğü bu olayı Ak Parti Genel Merkezi görmedi mi?

Yerelde ERZURUM ve ülke genelinde bu manüpilatif anketleri yaptıranlar kimler.?

Ak Parti içerisinde Recep Tayyip ERDOĞAN ve Ak Parti Genel Merkezine bu komployu kuranlar kimler?

Ak Parti bu ihanetçileri partiden uzaklaştıracak mı?

 

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum