Erzurum Demokrasi Şehidini Uğurluyor!!

Ankara’da 15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütü mensuplarının darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde yaralanan ve 19 gün sonra şehit düşen Oğuzhan Yaşar, Erzurum’da son yolculuğuna uğurlanacak.

Erzurum Demokrasi Şehidini Uğurluyor!!
05 Ağustos 2016 - 13:13

FETÖ terör örgütü mensuplarının darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde yaralanan ve 19 gün sonra şehit düşen Oğuzhan Yaşar, memleketi Erzurum’da son yolculuğuna uğurlanacak. Demokrasi şehidi 24 yaşındaki Oğuzhan Yaşar’ın babası Ahmet Yaşar, “O hainlere o Fethullah denen köpeğe söylüyorum bu Türk milletinin evlatları şehit gider, gazi kalır ama ona bir hiç kalır. Benim iki evladım var birisi gitti. Eğer yazmışsa şehitlik mertebesine, o şehadet şerbetini içmek için, eğer Mevlam yazmışsa yazısını hiç arkama bakmadan ben de giderim. Bu Türkiye Cumhuriyeti nice şehitler vermiştir ve vermeye de devam edeceğiz. Bazı kesimler zannetti ki Türkiye’yi böyle tahrip ederiz içten yıkarız ama o kişiler kendi kendilerini yormasınlar, yoruldukça nice evlatlar gençler yetişir. Silah doğrultmayla, tank doğrultmayla, gizli pusu kurmayla hiç kimseyi o şehitlerimizi o aslan gibi mücadele eden kişileri yıldıramazlar. Oraya yürüyen Türkiye’mizden Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i herkesi parti olarak fark etmiyor. Çünkü sonuçta bayrağına milletine sarılanlar koştu oraya. Eğer o gün koşmasaydılar, burada ‘bana ne’ diyenler ayrı, biz eğer burada yaşıyorsak çoluğumuz çocuğumuza, torunlarımıza sahip çıkıyorsak, onlar sayesinde. Bilenler eğer iştirak etmemişse Allah muhafaza ne biz yaşıyorduk ne de torunlarımızı kucağımıza alıp okşuyorduk. Fakat 35 yıldır kök salan şerefsizleri hiçbir kimse affetmez. Onun için de onlar her zaman kaybolur gider. İnşallah memleketimiz bunun gibi şeyleri yaşamaz. Cumhurbaşkanımız çok mücadele ediyor. Kim ne derse desin onun altındakilerde gecesini gündüzüne katarak devamlı mücadele eden insanlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Bıraktığımız an Türkiye’nin sonu olur. Devletimize, milletimize sahip çıkacağız” dedi.
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ise, “Ahmet Bey ve onun şerefli evladı Oğuzhan kardeşimizle şehadeti ile tanıştık. Cumhurbaşkanımızla birlikte ziyaret etmiştik. Bu memleket böyle vatanına, milletine, bayrağına bağlı bir millet oldukça Allah’ın izniyle hangi fitne olursa olsun. Hangi ahlaksız, rezil, sefil saldırı çete olursa olsun bu milleti alt edemezler. Bir kere daha Çanakkale’yi yaşadık. Rabbim şehitlerimze rahmet etsin, onların şefaatlerine bizi nail etsin. Allah milletimize böyle kötü anları bir daha yaşatmasın. Millet ne asil bir millet olduğunu gösterdi. Burada şehidimizin babası ve ailesi bunun en mükemmel numuneleridir. Allah onlardan razı olsun. Elhamdülillah dimdik ayaktayız. Bu zalimlere de gününü göstereceğiz. En ağır şekilde cezalarını vermeye de Allah’ın izniyle muktedir olacağız” diye konuştu.
Defin öncesi mezarlıktaki hazırlıkları takip eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a Vali Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Orhan Deligöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk de eşlik etti.
Demokrasi şehidi Yaşar, Cuma namazı sonrası Narmanlı Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Şenkaya ilçesinde toprağa verilecek.

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum