Reklam
Reklam

Çat'ta Kent Lokantasına yoğun ilgi…

Çatlıları hem lezzetli hem ekonomik hem de sağlıklı yemeklerle buluşturan, Çat Belediyesi Kent Lokantası açıldı.

Çat'ta Kent Lokantasına yoğun ilgi…
03 Mayıs 2024 - 07:16

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tesiste 4 çeşit yemek sadece 50 TL'ye sunuluyor. yapılan hizmetten memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, " Ağır ekonomik koşulların hakim olduğu bir süreçten geçiyoruz. bu tesiste 4 çeşit yemeği 50 TL'ye yiyebiliyoruz. İnanın gerçekten büyük bir hizmet emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dediler. 

 Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, " Kent Lokantası’ndan en çok dar gelirli vatandaşlarımız istifade ediyor, emeklilerimiz, öğrencilerimiz. Kent Lokantası ile ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik şartlarda hemşerilerimiz için sağlıklı, güvenli, uygun fiyatlı yemek sunuyoruz. Bu bir sosyal dayanışma projesi. Kamu kaynakları ile yetersiz beslenen, gıdaya erişemeyen toplumsal kesimlere toplum yine kendi belediyesi ile destek oluyor. Seçilirken bir söz vermiştik, bu milletin kaynaklarını yine bu millet için harcayacağız diye. Biz bu sözümüzü yerine getiriyoruz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 251 bin 285 çocuk yetersiz besleniyor. Her 10 kişiden 4’ü iki günde bir sofrasına et, tavuk, koyamıyor. Bu durumda belediye olarak vatandaşımıza beslenme noktasında katkıda bulunmak bizim için önemli. 

Başkan Kılıç, Belediyemiz Sosyal tesisleri bünyesinde yalnızca 50 TL'ye 4 çeşit yemeği sunduğumuz, Kent Lokantamızı halkımızın hizmetine açtık.

Çat’ımızın yeniden eski günlerine dönmesine vesile olacak her yeni projemiz bizleri mutlu etmektedir, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. 

İlçemize hayırlı uğurlu olsun.’’ dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum