Reklam
Reklam

Çat Belediyesinden İftar Çadırı

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Çat ilçe merkezinde yüzlerce kişinin iftarını açabileceği İftar Çadırı kurdu. İlçe merkezinde kurulan çadırda ilk gün Başkan Arif Hikmet Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Muhsin Türkoğlu, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Mehmet Çam ve yüzlerce vatandaş aynı sofrayı paylaştı.

Çat Belediyesinden İftar Çadırı
07 Haziran 2016 - 16:36
Reklam

Hikmet Kılıç’ın talimatıyla kurulan iftar çadırında her gün yüzlerce vatandaşa iftar yemeği ikram edilirken, vatandaşların ilgisi ise İftar Çadırına büyük oluyor.
Ramazan ayının ilk iftar sofrasında vatandaşları yalnız bırakmayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, beraberinde İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Karakol Komutanı ile birlikte iftar çadırında hazır bulundular. Birbirinden özel mönülerle süslenen iftar çadırı Çatlı vatandaşlardan büyük ilgi görürken, Başkan Kılıç’a da tebrik ve teşekkür mesajları yağdı. İftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen ve onlarla sohbet eden Arif Hikmet Kılıç, Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu hatırlattı. İftar çadırının artık ilçede gelenekselleştiğini hatırlatan Kılıç, “Yüce Allah’ın tutulan oruçları kabul etmesini diliyor ve tüm halkımızın Ramazan ayını tebrik ediyorum. Halkımızın iftar çadırımıza büyük ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Burada zengini, fakiri hep birlikte iftar yapıyoruz. Önemli bir ibadet ile birlikte önemli bir sosyal dayanışma ve paylaşma ortaya çıkıyor” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum